Biecz. Podhalanin umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli po zwycięstwie na Okocimskim Brzesko

Lech Klimek
Lech Klimek
Okocimski pokonany w Bieczu
Okocimski pokonany w Bieczu Lech Klimek
W pierwszym meczu wiosennej rundy 5. ligi piłki nożnej Podhalanin Biecz podejmował Okocimskiego Brzesko. By dopingować drużynę z Biecza, na stadion na Załawiu stawiło się prawie 600 osób. Stadion przywitał kibiców nowymi krzesełkami zainstalowanymi na widowni.

Spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli bieczanie, umacniając się na czele ligowej tabeli. Podhalanin ma obecnie 41 punktów i ma nad kolejnym zespołem, Dunajcem Nowy Sącz, sześć punktów przewagi.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła już w 3 minucie gry gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Karol Kozioł. Kolejną bramkę zdobył grający w barwach Podhalanina Brazylijczyk Nicolaz Gimenez Cruz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy.

Druga odsłona spotkania, zwłaszcza od momentu gdy goście zdobyli kontraktową bramkę, toczyła się pod dyktando piłkarzy z Brzeska. Sytuacja gospodarzy skomplikowała się w momencie gdy jeden z zawodników Podhalanina otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. Bieczanie do końca spotkania bronili się, a ich ostatnia ostają i podpora był bramkarz Tomasz Libera, który w wielu przypadkach ratował swoją drużynę.