Pierwsze spotkania turnieju w koszykówce seniorów, stawką są finały 3. ligi. Najlepsze drużyny turnieju powalczą o awans do 2. ligi

Lech Klimek
Lech Klimek
MKS Gorlice - MUKS Piaseczno 61:72 (13:15, 11:14, 23:34, 14:9)
MKS Gorlice - MUKS Piaseczno 61:72 (13:15, 11:14, 23:34, 14:9) Lech Klimek
W meczu inaugurującym turniej o wejście do finału rozgrywek 3.ligi koszykówki na parkiecie hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach zmierzyły się drużyny MKS Gorlice i MUKS Piaseczno. Gorlicka hala wypełniła się widzami, którzy żywiołowo dopingowali drożynę gospodarzy.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Mazowsza. Po czterech kwartach zdobyli oni 72 punkty, gorliczanie zapisali na swoim koncie 62.
Przez całe spotkanie utrzymywała się przewaga zespołu z Piaseczna, i tak odpowiednio w kwartach wyniki były 13:15, 11:14, 23:34 na ich korzyść. Gorliczanie wygrali ostatnią odsłonę 14:9, ale to było zdecydowanie za mało by osiągnąć sukces.
Drugie spotkanie pierwszego dnia gorlickiego turnieju to konfrontacja KS Basket Legnica oraz Weegree AZS Politechnika Opolska. W tym spotkaniu lepsi okazali się opolanie, zdobywając 83 punkty. Ekipa z Legnicy zapisał ich na swoim koncie 75.